فیزیوتراپی در منزل

یکی از خدمات اصلی هوم ویزیت فیزیوتراپی در منزل است. تیم ما در جهت رفاه حال بیمار تمامی تجهیزات مورد نیاز را برای درمان در منزل بیمار انتقال می دهد.همچنین هوم ویزیت امکان انتقال دستگاه لیزر پرتوان را نیز به منزل شما دارد. ویزیت در منزل تخصص ماست. با توجه به تعداد بالای ویزیت هایی که داریم توانسته ایم یک تیم مجرب متشکل از فیزیوتراپیست های آقا و خانم در تمامی مناطق تهران و شهرهای اطراف داشته باشیم.

02147629600 سفارش آنلاین
فیزیوتراپی در منزل

در حال حاضر فقط در شهر تهران و کرج، خدمات فیزیوتراپی در منزل ارائه میشود.

چرا فیزیوتراپی با هوم ویزیت؟

متخصصین حرفه ایمتخصصین حرفه ای

کارشناس فنی ما از بین ده ها فیزیوتراپ بهترین متخصص را مناسب با وضعیت بیمار انتخاب می کند.همه فیزیوتراپیست های هوم ویزیت سابقه فیزیوتراپی در شرایط منزل را دارند..

هزینه فیزیوتراپیقیمت مناسب

تعرفه فیزیوتراپی در منزل هوم ویزیت نسبت به تعداد ناحیه، نوع بیماری و تجهیزاتی که به منزل شما منتقل میشود تعیین میشود.هدف ما ارائه خدمات پزشکی با قیمت مناسب با حفظ کیفیت است.

تضمین کیفیتتضمین کیفیت

ما کیفیت کار و تخصص فیزیوتراپیست ها را تضمین میکنیم برای این تضمین هم در صورت عدم رضایت، هزینه جلسه اول از شما دریافت نمی شود.

فیزیوتراپیست های هوم ویزیت

خلاصه این صفحه (فیزیوتراپی در منزل)

زمان مطالعه این مطلبزمان مورد نیاز برای مطالعه این صفحه : 12 دقیقه

خدمات فیزیوتراپی در منزل

در ابتدای این مطلب انجام فیزیوتراپی در منزل را توضیح میدهیم و سپس مزیت های انجام فیزیوتراپی در منزل گفته میشود.در نهایت نکاتی مانند انتخاب محل مناسب در منزل که اهمیت زیادی در آرامش بیمار و انجام درست فیزیوتراپی دارد، بررسی خواهد شد.

فیزیوتراپی در منزل

درمان از طریق فیزیوتراپی یک روش درمانی است که برای توان‌بخشی افراد بعد از آسیب انجام می‌شود. به‌طور کلی هدف از فیزیوتراپی، بازپروری، حفظ و به حداکثر رساندن عملکرد، حرکت و قدرت فرد است. بعد از هر مشکلی نظیر شکستگی و یا شکاف در استخوان، آسیب‌های ستون فقرات، سکته مغزی، اختلالات عصبی، صدمات ورزشی و انجام جراحی، بدن برای بازگشت به شرایط طبیعی و افزایش عملکرد خود به درمان توسط متخصصین فیزیوتراپی نیاز پیدا می‌کند.در فیزیوتراپی روش‌های متنوعی برای درمان استفاده می‌شود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: تکنیک‌های الکتروتراپی، روش‌های درمانی دستی یا برنامه‌های مختلف ورزشی، کشش عضلات، ماساژ، طب سوزنی، گرما و سرما درمانی.تمامی این خدمات را بیمار میتواند بصورت فیزیوتراپی در منزل دریافت کند.

بنر هوم ویزیت فیزیوتراپی
در چه مواردی به فیزیوتراپی نیاز داریم؟

فیزیوتراپی فقط برای بیمارانی که سکته مغزی یا شکستگی داشته اند نیست،فیزیوتراپی برای بیماری های مختلفی تاثیر گذار است.برای مشکلات عصبی ،درد،مشکلات عضلانی،ارتوپدی،قلبی و تنفسی میتوان از علم فیزیوتراپی بهره برد.

فیزیوتراپی زانو

زانو یکی از عضو های حساس بدن است که دچار مشکلات ارتوپدی زیادی می شود.فیزیوتراپی آرتروز زانو،تعویض مفصل زانو و پارگی رباط صلیبی از بیشترین درخواست های فیزیوتراپی زانو است.

فیزیوتراپی سکته مغزی

سکته مغزی در اثر مسدود شدن یا پارگی رگ های مغزی رخ میدهد که باعث ضعف حرکتی می شود، که با انجام فیزیوتراپی میتوان در بسیاری موارد توان حرکتی را به بیمار برگرداند.

فیزیوتراپی گردن

گردن به علت انعطاف پذیر بودن و اینکه وزن سر را نگه می دارد یکی از آسیب پذیر ترین عضو بدن است،فیزیوتراپی گردن برای گردن درد، درمان آرتروز، ساییدگی، کاهش فاصله و فتق دیسک بین مهره‌ای کاربرد دارد.

فیزیوتراپی فلج

با یک برنامه درمانی منظم فیزیوتراپی می توان عضلات را بهبود بخشید،در فیزیوتراپی فلج، تمرکز بر درمان کل اعضای بدن است و نه فقط دست یا پای آسیب‌دیده.

فیزیوتراپی پارکینسون

پارکینسونیسم یک اختلال حرکتی است. درمان فیزیوتراپی می تواند به بیمار برای دستیابی به تحرک و استقلال کمک کند.

فیزیوتراپی حمله قلبی

فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون هنگام استراحت و ورزش کمک می کند.

فیزیوتراپی انسداد ریوی

بیماری انسداد ریوی در تنفس فرد تاثیر بسیار بدی میگذارد، با فیزیوتراپی تنفسی یا ریه از تجمع ترشحات پیشگیری میشود با آزادسازی اسپاسم عضلات تنفسی آرامش تنفسی به بیمار برمیگردد.

فیزیوتراپی آسم

آسم نوعی بیماری است که باعث دشواری تنفس و تنگ شدن موقت مجاری هوایی می‌شود..فیزیوتراپیست تمرینات تنفسی خاصی را برای کمک به آسم به شما آموزش می دهد.

فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی

اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید ، فیزیوتراپی در منزل می تواند برای برگشتن به حالت عادی کمک کند و تحرک خود را با تمرینات و تقویت عضلات بدست آورید.

فیزیوتراپی بدون مراجعه به مراکز درمانی

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یک روش درمانی نسبتاً طولانی است مراجعه مکرر و هر روزه با توجه به شرایط سخت بیمار، همچنین نوبت‌ های طولانی و نامنظم در مراکز درمانی این روش درمانی را با مشکل روبرو می‌کند. در چنین شرایطی بهترین پیشنهاد برای گرفتن نتیجه مطلوب و روند درمانی منظم، انجام فیزیوتراپی در منزل است. امروزه همه مراحل درمان از ارزیابی تا مراحل آخر درمان در منزل بیمار انجام می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

هوم ویزیت برای راحتی بیماران خانم خود، برای خدمات فیزیوتراپی و کاردرمانی از متخصصین خانم استفاده میکند. در حال حاضر ما در همه مناطق تهران فیزیوتراپی خانم برای ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل داریم. محققان رابطه عاطفی بین بیمار و درمانگر را بررسی کرده اند و در نتایج بدست آمده به طور چشمگیری روحیه و ارتباط عاطفی تاثیر زیادی در فیزیوتراپی داشته است.در کشور ما بدلیل مسائل فرهنگی و مذهبی این رابطه عاطفی توسط فیزیوتراپیست خانم برای بیماران خانم سریعتر انجام می شود.

تمرینات ورزشی فیزیوتراپی

تمرین درمانی و انجام حرکات ورزشی خاص برای فیزیوتراپی یک مزیت بسیار خوبی دارد اینکه بیمار بعد از اتمام جلسه یک ساعته درمانی توسط فیزیوتراپی میتواند خودش به تنهایی حرکات را انجام دهد، اما باید نوع حرکات و زمان انجام حرکات و تمرینات توسط فیزیوتراپ آموزش داده شود و دقیقا گفته های فیزیوتراپیست انجام شود.تمرینات ورزشی فیزیوتراپی برای بدست آوردن دوباره توان عضو ضعیف شده بدن است و بدن بیمار را برای راه اندازی خود و ترمیم کردن اعضای مصدوم شده بهبود میدهد.در مراحل ابتدایی تمرین درمانی هدف این است که درد و التهاب کم شود و یا از بین برود .

بیشترین تمرینات و تکنیک های فیزیوتراپی :

 • ورزش های دامنه حرکتی
 • تمرینات تقویتی عضله ها و عملکردی
 • تمرینات هماهنگی اعضای بدن و حفظ تعادل
 • تمرینات استقامتی و تمرینات کششی
تمرین درمانی

تمرینات فیزیوتراپی برای پیشگیری از گرفتگی عضلات و رفع مشکلات سطحی است.شما اگر دچار مشکلات شکستگی و یا بیماری های مثل کمردرد،سکته مغزی،پارکینسون و یا آرتروز و ... شوید باید طبق یک اصول و برنامه مشخصی توسط یک فیزیوتراپ درمان شوید. فیزیوتراپ با استفاده از تجهیزات فیزیوتراپی و هنر دست های خود و برنامه تمرینی، درمان های فیزیوتراپی در منزل را برای شما انجام خواهد داد.

نکته مهم :در تمرینات فیزیوتراپی نکته مهم این است که نباید خودسرانه متوقف شود همانند دارودرمانی که باید تحت نظر پزشک انجام شود.حرکات تمرینی هم باید تحت نظارت فیزیوتراپیست انجام شود.

در چه مواردی نیاز به فیزیوتراپی در منزل دارید؟

لیستی از رایج ترین دلایلی که افراد مختلف به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه می کنند و یا از خدمات فیزیوتراپی در منزل هوم ویزیت استفاده میکنید.

 • گردن درد و کمر درد
 • آرتروز مفاصل
 • شکستگی یا سایر شرایط و اختلالات ارتوپدی
 • عدم تعادل و ضعف حرکتی
 • خستگی و ضعف جسمانی مزمن
 • تقویت عضلات قبل و بعد از جراحی
 • عوارض سرطان و شیمی درمانی
 • آموزش های مرتبط با تناسب اندام و سلامتی
 • مشکلات تنفسی
 • توانبخشی قلبی و درد قفسه سینه
 • مشکلات زانو ، مچ پا و پا
 • مشکلات شانه ، بازو ، دست و مچ ، مانند سندرم تونل مچ دست و التهاب تاندون شانه
 • توانبخشی قبل و بعد از زایمان
 • توانبخشی عصبی ، مانند سکته ی مغزی و آسیب نخاعی یا ضربه به سر
 • مراقبت از زخم ها مانند زخم های دیابتی و زخم های آسیب ناپذیر، قبل یا بعد از جراحی
 • رگ به رگ شدن معمول و کشیدگی عضلات اندام ها و اسپاسم
 • صدمات ناشی از کار مانند صدمات حرکتی مکرر ، تصادفات ناشی از لغزش و سقوط و سایر ضربه ها
 • آسیب های ناشی از ورزش و فعالیت های بدنی

اولین ملاقات با فیزیوتراپیست چگونه خواهد بود ؟

اولین جلسه فیزیوتراپی

در اولین ملاقات، فیزیوتراپیست بیمار را ارزیابی خواهد کرد. این ارزیابی شامل بررسی سوابق پزشکی و معاینه فیزیکی خواهد بود. پس از اینکه فیزیوتراپ درک کاملی از مشکل بیمار پیدا کرد یک پلن درمانی در نظر می‌گیرد و در همان جلسه اول کار درمان شروع می شود. بازه زمانی جلسه اول فیزیوتراپی یک ساعت خواهد بود. در جلسه اول بهتر است یک یا دو نفر از اعضای خانواده در کنار بیمار باشد تا برنامه تمرینی و نکاتی گفته شده فیزیوتراپیست را یادداشت کنند و با بیمار تمرینات را انجام دهند.

انتخاب محل مناسب

انتخاب محل مناسب در منزل

محیطی که خدمات فیزیوتراپی در منزل انجام خواهد شد بسیار اهمیت دارد ، برای فیزیوتراپی در منزل سعی کنید بهترین محل از خانه را انتخاب کنید. این محل باید کاملا روشن و دارای دمای مناسب باشد .فیزیوتراپیست ممکن است با خود وسیله هایی را به منزل شما بیاورد بنابراین اطمینان داشته باشید که فضای کافی برای جا به جا شدن و تمرینات فیزیوتراپی وجود دارد.در اتاقی که فیزیوتراپی انجام خواهد شد. وسیله های تیز و بزرگ را از اتاق خارج کنید ممکن است در حین تمرین راه رفتن، بیمار تعادل خود را از دست بدهد و زمین بیفتد و در نتیجه از طریق وسیله های داخل اتاق آسیب ببیند.همچنین بهتر است تمامی جلسات در یک اتاق و یک خانه باشد.

آرامش و سکوت منزل

در طی درمان وجود آرامش و سکوت بسیار مهم است. زمان جلسه فیزیوتراپی باید طوری تنظیم شود که وقفه ای بوجود نیاید. اگر حیوان خانگی دارید در اتاق دیگری بگذارید. ورود سر زده افراد و یا بودن کودکان در محل فیزیوتراپی برای هر دو طرف یعنی هم بیمار و هم متخصص فیزیوتراپی میتواند نگران کننده باشد.تلفن و موبایل خود را خاموش کنید تا فیزیوتراپیست کاملا برای کار خود تمرکز داشته باشد.

اهداف شما از فیزیوتراپی چیست ؟

قبل از شروع جلسه فیزیوتراپی در منزل دقت بفرمایید که دقیقا هدف شما از فیزیوتراپی چیست؟ کاهش درد و بهتر شدن حرکت جزو ضروریات شماست اما چرا می خواهید حرکت کنید؟ به طور مثال آیا قبلا ورزش خاصی انجام می دادید و میخواهید دوباره ادامه دهید؟ میخواهید به راحتی از پله ها بالا و پایین بروید و آیا میخواهید بدوید؟! همه این ها را در جلسه اول به فیزیوتراپ بگویید.

مشق و برنامه فیزیوتراپی خود را بنویسید!

برنامه فیزیوتراپی

در بیشتر موارد درمانی فیزیوتراپ به بیمار برنامه تمرینی می دهد که طبق این برنامه بیمار ورزش هایی را برای بهبود وضعیت خود و تسریع در درمان انجام دهد.بخشی از این مشق های فیزیوتراپیست برای تغییر در سبک زندگی است که حتما باید انجام شود. زمان رسیدن به اهداف توانبخشی خود به طور مستقیم بستگی به این دارد که شما برنامه تمرینی و نکاتی که فیزیوتراپیست گفته است را با دقت گوش داده، یادداشت کنید و طبق برنامه عمل کنید.فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

سکته مغزی که در انگلیسی به آن cerebrovascular accident (CVA) گفته می‌شود، مشکلی در مغز است که در پی آن، پارگی یا انسدادی در بعضی از عروق مغزی به وجود می‌آید که باعث جلوگیری از خون‌رسانی و در نتیجه نرسیدن اکسیژن به مغز می‌شود. در فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی،تلاش بر این است که فرد توانایی‌هایی که قبل از روی دادن سکته داشت، تا حد امکان به دست آورد.
به علت اینکه شدت عارضه سکته در افراد متفاوت است، زمان و روند بهبودی نیز فرق دارد و ممکن است خسته کننده و طولانی باشد. بسته به ناحیه آسیب دیده در مغز، پنج نوع ناتوانی در پی سکته مغزی ایجاد میشود: اختلال در کنترل حرکت، اختلال در دریافت درد و احساسات، مشکلات در درک و فهم زبان، مشکل در یادآوری و حافظه و همچنین اختلالات عاطفی, در چند عامل مهم وجود دارند که باید در هنگام فیزیوتراپی لحاظ شوند، مانند فاکتورهای فیزیکی ( شدت سکته از نظر فیزیکی و شناختی) ، احساسی (حالت روحی برای ادامه روند درمان) ، اجتماعی (بودن همراهان و خانواده در کنار بیمار) و درمانی (نوع و زمان شروع درمان).

تجهیزات فیزیوتراپی

فیزیوتراپی کمر

در این بخش از درمان های فیزیوتراپی، قبل از شروع روند درمان، ابتدا بیمار با مراجعه به پزشک و زمانی که درد آن‌ها مزمن یا حاد تشخیص داده شود، به فیزیوتراپ ارجاع داده می‌شوند. در این بخش، قسمتی از درمان نیز بر عهده خود بیمار است تا تمریناتی را در که آموزش دیده اجرا کند، تا روند بهبودی، تسریع شود. مواردی مانند درست نشستن، طریقه و میزان درست بلند کردن اشیا و جا به جایی آن‌ها و همچنین بعضی از تمرین‌های کششی، به فرد آموزش داده می‌شود. از فواید فیزیوتراپی در کمردرد به جز درمان و برطرف کردن درد و جلوگیری از بازگشت آن به وسیله فیزیوتراپ و خود بیمار، می‌توان به تشخیص برخی بد شکلی‌های ناحیه کمر، ضعف عضلات در این قسمت و ناهماهنگی بین فعالیت‌های اعصاب در کمر، اشاره کرد که با مراجعه به فیزیوتراپیست می‌توان آن‌ها را درمان و اصلاح کرد.

فیزیوتراپی در منزل برای مچ پا

مفصل مچ پا یکی ازاصلی ترین بخش هایی است که وزن بدن را تحمل می کند.این مفصل در زمان پرش یا بلند شدن نادرست آسیب می بیند.فیزیوتراپی مچ پا میتوان با توجه به شرایط بیمار و میزان و نوع آسیب حرکات ورزشی مناسب را به بیمار آموزش داد.تقویت مچ پای آسیب دیده باید به دقت و به آرامی انجام شود. آسیب هایی که به مچ پا وارد می شود به سختی بهبود می یابند بنابراین حتما کار کردن با یک فیزیوتراپیست می تواند بهترین روش برای بازگشت به شرایط قبل باشد.

فیزیوتراپیست چه مواردی را برای فیزیوتراپی زانو ارزیابی می کند ؟

فیزیوتراپی رایج ترین توصیه برای بیمارانی است که از درد زانو رنج می برند نکته اصلی در فیزیوتراپی موفقیت آمیز زانو ارزیابی دقیق برای تشخیص صحیح مشکل است. برنامه درمانی باید متناسب با نیاز بیماران خاص تنظیم شود.مراحل ارزیابی زانو بصورت زیر است :

 • بررسی پرونده بیمار
 • ارزیابی دامنه حرکت
 • ارزیابی قدرت زانو
 • تست تعادل
 • غربالگری حرکت عملکردی
 • تست های ویژه ارتوپدی
 • لمس نقاط دردناک

درای نیدلینگ در فیزیوتراپی

درای نیدلینگ(dry needling) تکنیکی است که باعث کاهش درد و اسپاسم عضلات می شود.درای نیدلینگ در فیزیوتراپی یه سوزن کوچک ریز است که به نقاط محرک فعال زده میشود.این سوزن ها دردناک نیستند.با انجام سوزن خشک یا درای نیدلینگ در طی 24 تا 48 ساعت بیمار متوجه بهبودی می شود.زمان هر جلسه درای نیدلینگ هم 30 دقیقه است.

درای نیدلینگ چقدر موثر است ؟

درای نیدلینگ یا سوزن خشک از دیدگاه بالینی پزشکی بسیار مفید است به ویژه در بیمارانی که دچار اسپاسم و گرفتگی عضلانی هستند میزان تاثیرگذاری آن در کاهش درد عضلات با کاهش نقاط ماشه ای اثبات شده است.

فیزیوتراپی در منزل با لیزر پرتوان

فیزیوتراپی با دستگاه لیزر پرتوان به تازگی در پروتکل های درمانی بخصوص با هدف مدیریت درد استفاده می شود.معمولا در کلینیک ها سایر مداخلات درمانی را به لیزر درمانی افزوده تا بهترین نتیجه حاصل شود.استفاده از لیزر پرتوان با طول موج صحیح برای استفاده در بافت های عمقی تر بکار می رود. لیزردرمانی با استفاده از انتقال انرژی به روشی طبیعی موجب تسریع ترمیم و بازسازی بافت می شود. لیزر پرتوان بخصوص در درمان آسیب های ارتوپدی همانند استرین عضلانی، بد راستایی مفاصل، کمر درد و گردن دردی که بدنبال بیرون زدگی دیسک ایجاد می شود کاربرد دارد. بطور کلی لیزر پرتوان دو حالت مقطع (پالس) و مداوم(کانتینوس) دارد که حالت اول برای اثرات ضد درد، تحریک گردش خون و اثرات ضد التهابی کاربرد داشته و حالت دوم برای اثرات گرمائی و شل کردن عضلات است. موارد منع استفاده از لیزر پرتوان شامل سرطان، بارداری، داشتن باتری قلب و برای کودکان بخصوص در صفحات رشد می باشد.

موارد کاربرد لیزر پرتوان

 • استئوآرتریت زانو، هیپ و مچ پا
 • روماتوئید آرتریت
 • سندروم گیر افتادگی شانه
 • بورسیت هیپ و شانه
 • تخریب دیسک در ناحیه کمر
 • بیرون زدگی دیسک
 • درد سیاتیک
 • تاندونیت
 • پنتار فاشیاتیس

الکتروتراپی با تنس (TENS)

تنس در فیزیوتراپی در منزل

تنس یکی از جریان های دستگاه چند کاری استیمولاتور می باشد. تست یا "تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست" یکی از متدوال ترین دستگاه ها و جریان ها برای فیزیوتراپی می باشد. بخصوص در فیزیوتراپی در منزل برای بیماران با مشکل سکته مغزی، ام اس، پارکینسون و مشکلات ارتوپدی این دستگاه کاربرد زیادی دارد.از این دستگاه برای کاهش درد و تقویت عضلات و تحریک عصب ها استفاده می‌کند. به طور کلی، تنس دارای الکترودهایی است که بر روی ناحیه آسیب‌دیده گذاشته می شود و پس از روشن شدن دستگاه، جریان الکتریکی از طریق این الکترودها به بدن ارسال می‌شود. در این مرحله، فرد احساس سوزن‌سوزن شدن در پوست و عضلات زیرین را تجربه می کند.

تکنیک های دستی یا منوال تراپی در فیزیوتراپی

منوال تراپی یا تکنیک های دستی در فیزیوتراپی یکی از تکتیک های مهم در علم فیزیوتراپی است. در این روش از تکنیک های مختلف برای کاهش آزاد سازی عضلات و مشکلات مفصلی استفاده می شود. درمان های دستی در فیزیوتراپی 4 تاثیر درمانی مهم دارد :

1- تاثیر مکانیکی  : در این مورد منوال تراپی باعث از بین بردن چسبندگی یا بافت اضافی پس از شکستگی ها و یا جراحی هایی که انجام شده می شود.
2-تاثیر فیزیولوژیکی بر عصب : باعث اثر بازدارندگی ریشه های عصبی نخاعی بدن شده و درد را مهار می کند.
3- تاثیرشیمیایی : به ترشح مواد تسکین دهنده درد تاثیر می گذارد.
4 -تاثیر روانی : باعث خوشایندی بیمار از ماساژ می شود.

کیسه آب گرم

فیزیوتراپیست‌ها معمولا کیسه‌های آب گرم و مرطوب را در چندین لایه حوله می‌پیچند و آن‌ها را در محلی که نیاز به درمان دارد قرار می‌دهند. گرمای تأمین شده توسط کیسه‌های آب گرم چندین مزیت مهم دارد. مثلا ماهیچه‌های منقبض شده را شل می‌کند و باعث شل شدن بافت‌ها می‌شود. این مساله باعث کاهش درد ناشی از تنش عضلانی یا اسپاسم می‌شود. همچنین باعث گشاد شدن رگ‌های خونی می شود که گردش خون در آن منطقه را افزایش می‌دهد. بیماران مبتلا به کشیدگی عضلانی، اسپاسم یا آرتروز، اغلب درمان با کیسه‌های آب گرم برای آن‌ها مفید است

کمپرس یخ و سرما درمانی

کمپرس یخ یک ماده ژله‌ای منجمد است که توسط فیزیوتراپیست‌ها برای درمان اندام هایی از بدن که دارای دچار درد و التهاب شده است استفاده می کنند.. معمولا کمپرس‌های یخ در یک حوله مرطوب پیچیده و مستقیماً بر روی ناحیه مورد نیاز قرار داده می‌شوند. سرمای منتقل شده به پوست، عضله و بافت بیمار، اثرات مفیدی دارد. چرا که کاهش دمای بافت باعث انقباض رگ‌های خونی، محدود کردن جریان خون و در نهایت کاهش التهاب آن ناحیه می‌شود. با کاهش التهاب، می‌توان درد و تورم را کنترل و کاهش داد. استفاده طولانی‌مدت از یخ می‌تواند به پوست و بافت شما آسیب برساند. معمولا فقط تماس به مدت یک تا سه دقیقه در چند نوبت در روزز توصیه می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل در مناطق شمال،غرب،شرق و جنوب تهران

با توجه به بزرگی شهر تهران و ترافیک بالا بهتر است فیزیوتراپ که قرار است به بیمار شما خدمات فیزیوتراپی در منزل ارائه دهد به محل شما نزدیک تر باشد. فیزیوتراپیست های ما در تمامی نقاط شهر تهران امکان ویزیت دارند در هر روز دهها فیزیوتراپیست هوم ویزیت در سطح شهر تهران خدمات فیزیوتراپی در منزل ارائه میدهند ، در زمان تماس شما و درخواست ویزیت ، ما نسبت به وضعیت بیمار و منطقه ای که هستید نزدیک ترین و مناسب ترین فیزیوتراپ را معرفی خواهیم کرد. بیمار در شمال تهران، غرب تهران، شرق تهران و یا جنوب تهران باشد تفاوتی در ارائه خدمات ما ندارد; ما در هر چهار منطقه تهران سریعا ارتباط شما را با فیزیوتراپ های خود برقرار خواهیم کرد.

خدمات فیزیوتراپی در منزل هوم ویزیت در هفت شهر دیگر ایران

خدمات هوم ویزیت فقط محدود به تهران نیست. تا یک ماه آینده در هفت شهر دیگر ایران خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه خواهیم داد. بزودی هموطنان ما در شهرهای اصفهان، تبریز، مشهد، کرج، شیراز، ارومیه و اسلامشهر میتوانند درخواست ویزیت در منزل فیزیوتراپی دهند.نحوه ارائه خدمات از نظر کیفیتی،قیمت و تجهیزات تفاوتی با تهران نخواهد داشت،ما در هوم ویزیت مشابه تهران در شهرهای جدید نیز از فیزیوتراپیست های با تجربه و متبحر استفاده خواهیم کرد.

کلینیک فیزیوتراپی قرار در پاسداران

بسیاری از بیماران بعلت نیاز به تجیهزات پیشرفته تر که قابل حمل به منزل نیست باید خدمات فیزیوتراپی را در کلینیک دریافت کنند.شرکت فن آوران سلامت یاشار(هوم ویزیت) در کنار خدمات پزشکی در منزل،اقدام به راه اندازی کلینیک فیزیوتراپی در شمال شرق تهران کرده است.

کلینیک فیزیوتراپی قرار از جدیدترین تجهیزات و روش های نوین فیزیوتراپی برای درمان و توانبخشی بیماران استفاده میکند.روش ها و دستگاه های زیر در این کلینیک استفاده می شود.

 • الکتروتراپی
 • لیزردرمانی
 • مگنت تراپی
 • اولتراسوند
 • طب سوزنی خشک
 • منوال تراپی
 • تمرین درمانی
 • ماساژدرمانی

کلینیک فیزیوتراپی قرار در منطقه پاسداران است که ساکنان شرق و شمال شرق تهران براحتی میتوانند به این کلینیک دسترسی داشته باشند. ساکنان تهرانپارس،نارمک،پیروزی،نظام آباد،سبلان،دولت،هروی،شمس آباد،مجیدیه جنوبی،مجیدیه شمالی،سیدخندان، شریعتی،قیطریه میتوانند برای دریافت خدمات فیزیوتراپی به کلینیک قرار مراجعه کنند.

آدرس کلینیک فیزیوتراپی قرار

پاسداران، بوستان هفتم، تقاطع پایدار فرد، پلاک 146، طبقه 4، واحد 401

شماره تلفن کلینیک فیزیوتراپی قرار

شماره تلفن شرکت : 02147629600

شماره کارشناس هماهنگی فیزیوتراپی : 09123473099

کلینیک فیزیوتراپی قرار بخش پذیرش
کلینیک فیزیوتراپی قرار اتاق ورزش
کلینیک فیزیوتراپی قرار اتاق ورزش

جدول تعرفه فیزیوتراپی در منزل هوم ویزیت در سال 1403

خدمات فیزیوتراپی هزینه(تومان) توضیحات
یک ناحیه 800,000 تومان هر جلسه
دو ناحیه 850,000 تومان هر جلسه
سه ناحیه 900,000 تومان هر جلسه
چهار ناحیه 950,000 تومان هر جلسه
فیزیوتراپی-نوع خدمت هزینه توضیحات
لیزر کم توان در منزل 136,000 تومان هر جلسه
لیزر پر توان در منزل 400,000 تومان هر جلسه
دراي نیدلینگ در منزل 113,000 تومان هر جلسه
دراي نیدلینگ با تحریک الکتریکی در منزل 142،000 تومان هر جلسه
تیپینگ در منزل 180،000 تومان هر جلسه/هر ناحیه
تکنیک های دستی در منزل 73،000 تومان هر جلسه

برای رزرو و مشاوره فیزیوتراپی در منزل با ما تماس بگیرید.

شماره تلفن شرکت : 02147629600

شماره کارشناس هماهنگی فیزیوتراپی : 09123473099


پی دی اف فیزیوتراپی در منزلبرای دانلود نسخه pdf این مطلب بر روی دکمه زیر کلیک کنید. دانلود pdf فیزیوتراپی در منزل

امتیاز 4 از بین 109 امتیاز دهنده

سوالات متداول فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست‌ها متخصصینی در حیطه توانبخشی، درمان و پیشگیری از بیماری‌های حاد و مزمن هستند. فیزیوتراپیست از طیف گسترده ای از تکنیک ها برای از بین بردن درد و رفع مشکلات عضلانی و حرکتی استفاده می‌کند. تکنیک ها می‌تواند شامل درمان دستی، تمرین درمانی، سوزن خشک یا درای نیدلینگ و دستگاه های فیزیوتراپی مانند دستگاه اولتراسوند، تنس، لیزر و ... باشد.

فیزیوتراپیست ها، یکی از متخصصین توانبخشی هستند که قادر به تشخیص دلیل و منشا درد و مشکل حرکتی بیمار هستند. مراجعه به پزشک متخصص ارتوپدی یا مغز و اعصاب برای همه مشکلات ارتوپدی و درد، لزومی ندارد. برای مثال اگر بیمار مشکل درد عضلاتی، گرفتگی های عضلاتی داشته باشد میتواند مستقیم توسط فیزیوتراپیست ویزیت و معاینه شود.

برای تشخیص مشکل اصلی بیمار و تعیین نوع روش درمانی، ارزیابی کامل لازم است. پروسه ارزیابی ممکن است گاهی زمان‌بر باشد اما باعث انتخاب روش مناسب‌تر برای درمان و افزایش تاثیرگذاری درمان می‌شود.

تعداد جلسات فیزیوتراپی بستگی به شدت آسیب، وضعیت عمومی بیمار و شرایط سنی بیمار دارد.همچنین همکاری بیمار در تمرینات فیزیوتراپی هم در تسریع درمان از نوع فیزیوتراپی تاثیر گذار است. برخی از مراجعین مانند بیماران سکته مغزی یا کسانی که دچار آسیب مغزی بر اثر ضربه هستند ممکن است برای مدت طولانی‌تری نیاز به فیزیوتراپی داشته باشند. فیزیوتراپیست شما می تواند بعد از ارزیابی، یک بازه زمانی احتمالی را به اطلاع شما برساند.

فیزیوتراپی باید بدون آسیب و کاملاً بی خطر باشد. فیزیوتراپی غالباً بافت‌های عمیق را فعال می‌کند و ممکن است که بعد از جلسه درمانی دچار گرفتگی و درد عضلانی شوید. کشش و کار کردن روی بافت‌های عمیق اغلب باعث درد موقتی خواهد شد. هرگونه درد را به فیزیوتراپیست خود گزارش دهید تا از عادی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

به طور معمول، فیزیوتراپیست شما تمریناتی را برای خودتان طراحی می‌کند تا بین جلسات خود در منزل بصورت مستقل انجام یدهید. با این حال، جلسات فیزیوتراپی برای ارزیابی پیشرفت شما بسیار حیاتی است. یکی از اشتباهات رایجی که افراد انجام می‌دهند، این است که هنگامی که دیگر دردی ندارند یا پیشرفت اندکی مشاهده می‌کنند، از انجام تمرینات خودداری می‌کنند.

در پایان جلسات گواهی بیمه با مهر کلینیک داده میشود و شما با این گواهی می توانید از بیمه تکمیلی که تحت پوشش هستید بخشی از هزینه جلسات فیزیوتراپی را دریافت کنید.

ویدیو معرفی فیزیوتراپی

ویدیو معرفی هوم ویزیت

هزینه فیزیوتراپی در منزل