نوار قلب در منزل

نوار قلب یا ECG یک آزمایش ساده و بدون درد است که امکان مشاهده ی فعالیت الکتریکی قلب شما را برای پزشک امکان پذیر می سازد. زمانیکه بیمار دچار تپش قلب شدید و یا احساس درد از ناحیه قلبی داشته باشد و بخصوص دچار تنگی نفس شده باشد توصیه می شود نوارقلب گرفته شود و نوار تهیه شده حتما توسط پزشک متخصص قلب و عروق تفسیر شود.

021-476296 سفارش آنلاین
نوار قلب در منزل

گرفتن نوار قلب بیشتر در چه مواردی توصیه می شود؟

قفسه ی سینه شما درد کند و از این ناحیه احساس درد شدید داشته باشید .

تپش قلب شدید داشته باشید .

احساس درد از ناحیه قلب داشته باشید .

به راحتی نتوانید نفس بکشید و هنگام تنفس درد داشته باشید.

نوار قلب در منزل

چگونگی گرفتن نوار قلب

نوار قلب به وسیله ی الکترود های نرم که با ژل بر روی قفسه ی سینه و بازو و پای بیمار قرار داده می شود انجام می گیرد و این الکترودها 12 الی 15 عدد است که این الکترودها به سیم هایی وصل شده و این سیم ها به دستگاه مرتبط وصل می شوند.

قبل از گرفتن نوار قلب چه مواردی را باید رعایت کنیم؟(شرایط که قبل از نوار قلب فرد باید دارا باشد)

  • قبل از گرفتن نوار قلب فرد نباید فعالیت های شدید داشته باشد و بعد از گرفتن نوار قلب فعالیت خود را می تواند از سر بگیرد .
  • براش کردن (تمیز کردن مو زائد) برای قسمت هایی که الکترود قرار داده می شود و یا کل قسمت قفسه سینه و پا و قسمت باز براش شود .
  • قبل از گرفتن نوار قلب وعده ی غذایی سنگینی مصرف نکرده باشد .
  • فرد حتما هر دارویی که مصرف می کند قبل گرفتن نوار قلب به پزشک اطلاع بدهد تا در صورت زیان داشتن راهکاری را به بیمار ارائه داده شود .

اکوی قلب در منزل

اکوی قلب یک روش پیچیده تر و تخصصی تر از نوار قلب است. برای انجام این کار نسبت به نوار قلب که مدت بیشتری صرف می شود. نماد حقیقی دیواره های قلبی و دریچه های قلب ابتدای سرخک های بزرگ را نشان می دهد . در اصل اکوی قلب امکان این را می دهد که ضربان قلب بیمار و پمپاژ قلب را پزشک مشاهده کند . البته باید توجه داشته باشید که داشتن دانش این کار و تخصص انجام دادن این کار برای افراد غیر از افراد متخصص امکان پذیر نمی باشد .یکی از مزایای اکوی قلب یا دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب این است که متخصص میتواند قلب را در حال حرکت ببیند و اینکه قلب به چه صورتی خون را پمپاژ می کند و همچنین نحوه عملکرد دریچه های قلب را نیز نشان می دهد

اکوی قلب

تفاوت اکو و نوار قلب

نوار قلب ثبت فعالیت های مکانیکی و الکتریکی قلب می باشد که در چند دقیقه انجام می شود برای نوار قلب فرد به صورت طاق باز میخوابد و الکترودهایی در قفسه سینه بیمار و انتهای پا قرارداده می شود.
برای گرفتن اکوی قلب فرد به پهلو و یا به پشت دراز می کشد و همچنین از پروب برای گرفتن اکو استفاده می شود که ژل را بر روی پروب ریخته و بر روی سینه کشیده می شود و نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگهای بزرگ را نشان میدهد و همچنین از الکترود های مختلف استفاده می شود که ژل زده و این الکترودها را در قسمت های مد نظر به صورت ثابت قرار داده می شود .
اکوی قلب نشان دهنده :

  • اندازه ی قلب
  • قدرت پمپاژ کردن
  • آسیب دیدن ماهیچه ی قلبی
  • مشکلات دریچه ای
  • نقایص قلبی

گرفتن نوار قلب در منزل توسط خانم

یکی از دغدغه های بیمارانی که تماس میگیرند اعزام نیروی خانم برای گرفتن نوار قلب می باشد. به همین دلیل ما نیروی خانم نیز برای انجام نوار قلب در منزل اضافه کرده ایم که برای همه مناطق تهران اعزام می شوند.

هزینه نوار قلب در منزل

انجام تست نوار قلب یا ECG یکی از معمول ترین روش ها برای تشخیص ناراحتی های قبلی می باشد و همچنین کم هزینه ترین هم است. هزینه نوار قلب توسط متخصصین هوم ویزیت بین 250 تا 300 هزار تومان است اما ممکن است نسبت به شرایطی مثل منطقه بیمار و ساعت مراجعه تغییر کند.هزینه دیگری مثل ایاب و هاب یا موارد دیگر به این هزینه اضافه نمی شود.

هزینه اکوی قلب در منزل

هزینه اکوی قلب به نوع اکوی مورد نیاز بیمار و تعداد دفعات مورد نیاز اکو نیاز دارد. همچنین با توجه به نوع بیمه ممکن است هزینه پرداختی توسط هزینه انجام اکوی قلب در منزل با نوار قلب متفاوت است و به نوع اکوی مورد نیاز ، تعداد دفعات، اعزام پزشک متخصص و موارد دیگری بستگی دارد برای اطلاع از هزینه اکوی قلب در منزل با ما تماس بگیرید.

برای سفارش و یا مشاوره نوار قلب در منزل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان ویزیت در منزل با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول نوارقلب در منزل

در نوار قلب اختلال در ضربان و ریتم قلب، ناهنجاری‌های شکل و اندازه قلب و اینکه فرد اخیرا دچار حمله قلبی شده است یا خیر قابل تشخیص است.

به طور متوسط، ECG تقریباً 15 دقیقه طول می‌کشد.

خیر، پروسه ثبت نوار قلب غیر تهاجمی، بدون درد و کاملاً بی خطر است. اما گاهی ممکن است بدن به نوار الکترود حساس باشد و سبب قرمزی یا تورم بر روی پوست شما شود.

اکوکاردیوگرام بسیار ایمن می‌باشد و برخلاف سایر تکنیک های تصویربرداری از اشعه استفاده نمی‌کند اما ممکن است به دلیل داروهای آرام بخش استفاده شده در این روش احساس آرامش یا خواب آلودگی کنید.

خطر برق گرفتگی در طول انجام نوارقلب وجود ندارد. در طول آزمایش، متخصص 12 الی 15 الکترود را روی بدن بیمار قرار داده و فعالیت قلب را ثبت می‌کند. الکترودها برق را ساطع نمی‌کنند.

نه نیاز به آمادگی خاصی مثل ناشتایی و غیره نیست فقط در زمان انجام کار صحبت کردن و تکان خوردن ممکن است بر روی نتایج تست الکتروکاردیوگرام شما تاثیر گذارد و دچار خطا شود.

ویدیو نوار قلب در منزل

ویدیو معرفی هوم ویزیت